Platon Technologies
neprihlásený Prihlásiť Registrácia
SlovakEnglish
open source software development oslavujeme 10 rokov vývoja otvoreného softvéru! Streda, 22. máj 2024
O nás
Magazín
Otvorený softvér
CVS
Služby
Index  »  O nás

O nás

Platon
GNU
Open Source
Platon Software Development Group (Platon SDG) je skupina mladých ľudí zaoberajúcich sa primárne vývojom otvoreného softvéru (open source) a kvalitatívne vysokými riešeniami postavenými nad otvorenými technológiami. Aktuálne vyvíjame množstvo projektov s dôrazom na správnu funkčnosť, robustnosť, rozšíriteľnosť, opakovateľnosť použitia, kompatibilitu a spoľahlivosť riešenia.

Väčšina členov Platon SDG pochádza zo Slovenska. Máme však aj partnerov po celom svete, napr. v Austrálii, USA, Nemecku či Indii. Tí okrem toho, že sa s nami podieľajú na samotnej činnosti, nám taktiež pomáhajú prezentovať výsledky našej práce, prípadne propagovať myšlienky slobodného softvéru. Neustále hľadáme ďalších skúsených členov pre budúcu spoluprácu a spoluúčasť na našich vzájomných ideách a myšlienkach.

Skupina bola sformovaná v roku 2000 študentami Informatiky Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Viac informácií o tomto procese sa môžete dozvedieť v chronologickej histórii. Podrobné informácie o členoch Platon SDG a ich odbornom zameraní sú zverejnené na nasledujúcej stránke. Stručný prehľad našich súčasných, ale i plánovaných aktivít je taktiež dostupný. Ďalej by sme cheli upriamiť vašu pozornosť na komerčné aktivity a možnosti podpory, ktoré vám naša skupina môže ponúknuť.

Kladieme veľký dôraz na odozvu zo strany našich návštevníkov. Zaujíma nás váš názor a postoj či už k Platon SDG, alebo k otvorenému softvéru ako takému, k jeho výhodám či nevýhodám. Preto sa pokojne podeľte so svojím názorom buď prostredníctvom verejného diskusného fóra, alebo súkromne pomocou odkazového formulára.


   

Copyright © 2002-2006 Platon Group
Stránka používa redakčný systém Metafox
Na začiatok · Odkazový formulár · Prihláška
Upozorniť na chybu na PLATON.SK webstránke · Podmienky použitia · Ochrana osobných údajov