Platon Technologies
neprihlásený Prihlásiť Registrácia
SlovakEnglish
open source software development oslavujeme 10 rokov vývoja otvoreného softvéru! Sobota, 13. júl 2024
O nás
Magazín
Otvorený softvér
CVS
Služby
Index  »  O nás  »  Komercia

Komercia

Pomocou komerčných služieb Platon SDG pokrývame výdavky spojené s organizáciou, správou a propagáciou našej skupiny. Ďalej tieto prostriedky tiež používame na financovanie webhostingu, potrebného hardvérového a v ojedinelých prípadoch i softvérového vybavenia. Určitú časť prostriedkov tiež opätovne investujeme do vývoja produktov otvoreného softvéru.

Platon SDG vám ponúka komerčné služby v nasledujúcich oblastiach:

 • Internetové aplikácie

  Pri tvorbe internetových aplikácií a komponentov webstránok kladieme osobitný dôraz na separáciu programového kódu, dizajnu a samotného obsahu. Toto prináša mnohé výhody najmä do budúcnosti v podobe jednoduchšieho udržiavania, ľahšieho rozširovania a vôbec celkového zdokonalovania projektu.

  Máme skúsenosti z produkčného prostredia s vývojom internetových aplikácií na báse dynamického generovania HTML stránok. Podielali sme sa na tvorbe od jednoduchých objednávkových či odkazových formulárov cez polyfunkčné diskusné fóra a knihy návštev až po komplexné redakčné systémy, rozsiahle elektronické obchody a sofistikované inzertné systémy.

  Našim popredným projektom z oblasti webu je systém na správu obsahu – Metafox: Content Management System. Pomocou špeciálneho šablónového subsystému sa dajú jednoducho vytvoriť ľubovoľné webstránky s osobitým dizajnom a generujúcim kódom. Celý obsah je uložený v relačnej SQL databáze a administrácia pomocou webovského rozhrania je jednoduchá, rýchla a efektívna.

 • Aplikačný softvér

  Máme vytvorený aplikačný vývojový rámec v C/C++, pomocou ktorého je možné ľahko a účelne vyvíjať aplikačný softvér. Orientujeme sa hlavne na architektúru typu klient/server. Serverové riešenia sú postavené výhradne na operačných systémoch UNIX a GNU/Linux, ktoré ponúkajú nevyhnutnú stabilitu a dostatočne veľkú výkonnosť. Naproti tomu strana klienta môže pokrývať široké spektrum platforiem a to jednak v konzolovom ako i v grafickom prevedení. Osobitným typom klienta je aplikácia bežiaca v internetovom prehliadači, ktorá je platformovo nezávislá.

 • Grafika a dizajn

  Ponúkame taktiež služby z oblasti grafiky a dizajnu. Nejedná sa len o profesionálny návrh a spracovanie internetovej prezentácie, ale aj o vypracovanie kompletnej graficko-prezentačnej stratégie. Môžeme vám vytvoriť logo, ktoré bude ľahkozapamateľné, originálne, výrazné tak v 2D ako i v 3D prevedení a pritom stále reflektujúce zameranie a filozofiu vášho subjektu. Ďalej sú to napríklad šablóny oficiálnych dokumentov alebo prezentačno-propagačné materiály citlivo zohľadňujúce navrhnutú dizajnovú stratégiu.

  Dôraz pri spracovávaní internetovej prezentácie kladieme na jednoduchosť a originalitu celého riešenia. Dôležitá je pre nás aj dostupnosť použitých technológií. Pokiaľ je prezentácia určená širokému okruhu ľudí a použitie partikulárnej špecifickej technológie je nevyhnutné, je pre nás samozrejmosťou dynamická implementácia náhradného riešenia. Toto riešenie je pre tých, ktorým táto technológia nie je dostupná alebo ju jednoducho nepoužívajú.

 • Webhosting

  Na serveri s operačným systémom FreeBSD (UNIX) poskytujeme kvalitný a stabilný webhosting pre internetové aplikácie a prezentácie. Skriptovacia podpora dynamických CGI stránok v jazykoch PHP, Perl, Python, bash a iných je samozrejmosťou. Databázová podpora v podobe MySQL, Postgres, mSQL a prípadne na požiadanie iných databázových serverov je taktiež dostupná. Ďalšími službami sú POP3, IMAP, web-mail, správa e-mailových priečinkov a aliasov, FTP, SSL, registrácia domén a zakladanie subdomén, zálohovanie a prípadná aktualizácia a správa systému alebo aj obsahu.

Zaujímavé pre vás môžu byť tiež informácie o možnostiach našej vzájomnej podpory.
   

Copyright © 2002-2006 Platon Group
Stránka používa redakčný systém Metafox
Na začiatok · Odkazový formulár · Prihláška
Upozorniť na chybu na PLATON.SK webstránke · Podmienky použitia · Ochrana osobných údajov